Ana sayfa İnternet Bilgisayardan İnternete Bağlanma Sorunu Çözümü

Bilgisayardan İnternete Bağlanma Sorunu Çözümü

0
PAYLAŞ
bilgisayardan-internete-baglanma

Kesintisi olmadan ve donma olayları yaşanmadan çalışan internet herkesin tek istediği olmaktadır. Teknoloji kapsamında bilgisayar ve internet son derecede önemli bağlantılar olmaktadır. Birçok kullanıcılar tarafından şikayetler alınmaktadır. İnternet olmasına rağmen bilgisayar ile bağlanma sorunu gibi birçok şikayetler edilmektedir. İlk öncelikle sorun yaşayan kullanıcıların bakması gereken fiziksel bağlantılara kontrol etmesi gerekmektedir.

Kabloların çıkmış ya da sağlam olmasına mutlaka bakmalıdır. Tüm kabloların doğru yere bağlı olup olmadığına bakmaları yararlı olacaktır. İlk fiziksel bağlantıları kontrol edilmesi daha önemlidir. Fakat internet tamamen gitmedi ise ve gidip geliyorsa en büyük ihtimal internet servis sağlayıcılarından ya da donanımlardan kaynaklanmaktadır. Bu soruna çözüm olarak ise ilk yapmanız gereken işlemlerden bir tanesi modemleri ve ADSL kablolarını, ağ bağlantıları ile tüm aygıt bağlantıların hepsi kontrol edilmesi gerekebilir.

İnternet sorunu olarak sürekli ışıklar yanıp sönen ışıklar ağ aygıtlarında sürekli olmaktadır. Bu ışıkların amacı ise kontrollerinizi yapabilmeniz için koyulmuştur. Işıkları kontrol ederek internet sorunlarına bakabilirsiniz. Fakat ışıklarda sorunlar var ise kablolarına bakabilir ve kapatıp tekrar açmanız yararlı olabilir.

Bir diğer sebep ise ağ kartlarından olabilmektedir. Ağ kartları tek bir temas ile çabuk bozulabilen ve zor tespit edilen bileşenlerden bir tanesi olmaktadır. Ağ kartlarının bozulması bilgisayarlarınızdaki internet hızlarını yavaşlatmasına neden olacaktır. Bu nedenden dolayı internet sorunu ile karşı karşıya iseniz mutlaka ağ kartlarının kontrol edilmesi yararlı olacaktır.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here