Ana sayfa Mobil iPhone 4.5G Ayarlaması Nasıl Yapılır

iPhone 4.5G Ayarlaması Nasıl Yapılır

0
PAYLAŞ
iPhone 4.5G Ayarlaması Nasıl Yapılır

Bu makalemizde iPhone 4.5G Ayarlaması Nasıl Yapılır bundan bahsedeceğiz. Piyasa genelinde 2015 yılı itibariyle günümüze kadar satışı yapılan üst düzey bütün akıllı cihazlar, 4.5G ayrıcalığını desteklemektedir. Fakat bu desteğin Cat kategorisi açısından yükleme ve indirme hızında değişiklik yaratacağı da ifade edilebilir. Teknoloji alanında yer alan bu bilgileri inceleyerek sizler de kendi cihazınız üzerinde gerekli önlemleri alabilir ve işlemleri uygulayabilirsiniz. Peki, söz konusu olan iPhone cihazları için 4.5G ayarları nasıl yapılmaktadır?

Aslında son derece kolay işlemler sonucunda yapılan bu işlemin aşamalarını incelemek gerekir. Öncelikle ‘ayarlar’ menüsüne girmelisiniz. Ayarlar menüsünden de ‘hücresel’ seçeneğini işaretlemelisiniz. Hücresel ekranı üzerinde ‘hücresel veri seçenekleri’ butonunu tıklamalısınız. Daha sonrasında ise ‘hücresel veri seçenekleri’ kısmında ‘veri ve ses’ butonu mevcut olacaktır. Bu butonu seçerek ‘LTE’ işaretini seçmelisiniz. Tüm bu aşamaları tamamladıktan sonra 4.5G hizmeti için iPhone cihazınız hazır olacaktır. Fakat bazı durumlarda yapmanız gereken ufak birkaç işlem daha bulunmaktadır. Bu işlemleri de uygulamanız gerekebilir.

Söz konusu olan bu ufak işlemlerin aşamalarına da değinmek gerekecektir. İlk olarak ‘ayarlar’ menüsüne girmelisiniz. Daha sonra ‘genel’ seçeneğine tıklayarak karşınıza çıkan ekran üzerinde ‘hakkında’ bölümünü açmalısınız. Bu bölümde eğer operatör güncellemesi geldiyse otomatik bir şekilde indirme gerçekleşecek ve yükleme tamamlanacaktır. Ayrıca LTE bağlantılarına ‘eski nesil’ şeklinde belirtilen iPhone 4, 4S ve 3G destek verilmediğini de net bir şekilde ifade etmek gerekecektir. Sizler de kendi cihazlarınızda bu uygulamaları rahatlıkla gerçekleştirebilirsiniz.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here