Ana sayfa Mobil iPhone 4S Hafıza Sorunu Çözümü

iPhone 4S Hafıza Sorunu Çözümü

0
PAYLAŞ
iPhone 4S Hafıza Sorunu

Bu makalemizde iPhone 4S hafıza sorunu ile ilgili neler yapabiliriz bundan bahsedeceğiz. Günümüz teknoloji zirveleri gördüğü bu yıllarda özellikle iletişim sektörünün özeline inince internet ve telefon kullanımı çok yüksek seviyelerdedir. Telefon kullanıcıları arasında en çok tercih edilen markalardan biri iPhone’dur.

iPhone serilerinin en önemli baş ağrılarından biri şişen uygulamalar ve kapladığı alanların telefon hafızasında ne fotoğrafa ne de özellikle video çekimine yer bırakmayacak kadar alan bırakmamasıdır. Özellikle iPhone 4S hafıza boşaltma sorunu bu sorunların başında gelmektedir. Bu konuda 2 çözüm sunacağım;

Birincisi indirdiğiniz örneğin WhatsApp, Youtube, Instagram ve Skype gibi çok büyük alan kaplayan uygulamaları silip tekrar baştan yüklemek ama bunu yaparken mesajlarınızı kaydetmeyi unutmayınız.

İkincisi ayarlar kısmına girip oradan internet ayarlarından tarihçeyi temizlemekte size 70MB gibi bir alan açacaktır.

Üçüncü ve en kesin ve en etkili çözüm ise ayarlara girip fabrika ayarlarına döndürmek telefonunuzu bu ne uygulamaları silecek nede mesajlarınızı ama ilk defa uyguluyorsanız 1GB civarında bir alan açacak başka türlü hafız kartı ile iPhone hafızaları genişletilemediği için en etkili çözüm yolları bunlardan ibaret.

Uygulama bazında temizliğinde çok önemli olduğunu unutmayalım özellikle WhatsApp’a gelen bir fotoğraf hem WhatsApp’a hem galeriye kaydolduğu için 2 katı alan kaplamakta bunun 200 resim ve video olduğunu düşünürsek kapladığı gereksiz alanı siz hesap edin. Ya galeriden ya da WhatsApp’tan ikisinden birinden silmeniz gerekmektedir bu aynı şekilde Youtube geçmişi ve çevrimiçi kaydetmeleri kaldırarak da faydalı olacaktır.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here