Ana sayfa Mobil Netflix Android’de Depolama Sorununa Çözüm Geldi

Netflix Android’de Depolama Sorununa Çözüm Geldi

0
PAYLAŞ
Netflix Android’de Depolama Sorununa Çözüm Geldi, Mekanteknoloji

Netflix’ten kullanıcılarına offline izleme hizmetinden sonra şimdide offline ile oluşan hafıza sorunu için çözüm geldi.

Teknolojinin hızla geliştiği bugünlerde artık internet insan yaşantısının çok önemli bir noktasında kendisine yer ediniyor. Özellikle de eğlence teknolojileri internet altyapısı ile insanlara ulaştırılıyor ki bu durum insanların çok daha kolay şekilde çok daha geniş bir yelpazedeki eğlence içeriğine ulaşabilme şansına sahip olabilmesini sağlıyor. Bu çerçevede de özellikle film ve dizi izleme platformları, son yıllarda dünyanın her yerinde olduğu gibi Türkiye’de de hayli popüler bir hale geldi. Özellikle film ve dizi izleme platformunda dünyanın en iyi markalarından birisi olan Netflix, Türkiye’de de oldukça yoğun şekilde ilgi görüyor. Dijital film ve dizi izleme platformu Netflix, Android uygulamasına yönelik olarak yeni bir güncellemede bulundu. Yapılan güncellemenin ardından depolama problemi yaşamakta olan Android kullanıcılarının, ek çözümden faydalanmasını mümkün kılıyor.

netflix, android
Netflix Android Sorunu Çözümü

Modern çağın en popüler ve en çok tercih edilen dizi ve film izleme platformu konumunda bulunan Netflix, 2016 yılında Türkçe dil desteği vermeye başladığını açıklayarak, Türkiye’de de faaliyet göstermeye başlamıştı. Özellikle masaüstü bilgisayarlar, dizüstü bilgisayarlar ve mobil cihazlar gibi pek çok farklı platform üzerinden erişilebilirliğin bulunduğu dizi ve film izleme platformu Netflix, kullanıcılarına yönelik olarak 1 aralık 2016 tarihi itibari ile önemli bir yenilik sunmaya başladı. Bu yenilik çerçevesinde Netflix kullanıcıları artık çevrimdışı izleme özelliğinden yararlanarak, içerikleri indirme olanağı da vermeye başladı. Bu şekilde internet bağlantısı bulunmayan hallerde dahi indirilen içerikler kullanıcılar tarafından bu defa depolama açısından önemli sorunlar yaşamaya başladı.

Netflix Android Güncellemesi

Netflix Android’in yeni güncelleme 4.13 sürümü ardından Netflix’i kullanmakta olan Android cihaz sahipleri, depolama alanını SD kar olarak seçerek çevrimdışı izleme özelliğini kullanarak indirmiş oldukları içeriklerin, telefon hafızasında yer kaplamasının da engellenebilmesini sağlıyor. Netflix Android için yapılan bu yeni güncellemeden yararlanabilmek için güncellemeyi uygulamak gerektiği de unutulmaması gerekiyor. Mevcut hizmet durumunda Google’nin Play Store mağazasına Android cihaz üzerinden ulaşarak, Netflix Android’e yönelik olarak yayınlanmış olan güncellemeyi akıllı cep telefonunu ya da tablet bilgisayarına kurabiliyor. Bu şekilde günümüzün en poğüler ve en çok izlenen Netflix film ve dizi yayınlarını son derece pratik bir şekilde akıllı cep telefonunuzun veya tablet bilgisayarınızın hafıza kartına indirerek, internetinizin bulunmadığı noktalarda ve zamanlarda da bu film ve dizilerin vereceği keyfi kaçırmamış olabilirsiniz. Netflix platformunun en güncel ve en popüler film ve dizi yayınlarını kolay bir şekilde akıllı cihazınızdaki Netflix Android 4.13 sürümü üzerinden hesabınızı kullanarak, erişim sağlayabilir ve son dönemlerin en çok izlenen ve en çok sevdiğiniz dizi ve filmleri, hafıza kartınıza da indirmeye başlayarak, çevrimdışı olduğunu zaman dilimlerinde de son derece rahat ve pratik bir şekilde dizi ve filmlerinizi Netflix aracılığıyla izlemeye devam edebilirsiniz.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here