Ana sayfa Bilim ve Teknoloji Silikon Vadisi’nde Yine Barra Dönemi

Silikon Vadisi’nde Yine Barra Dönemi

0
PAYLAŞ
Silikon Vadisi’nde Yine Barra Dönemi

Dünyaca ünlü teknoloji şirketlerinin yöneticileri arasında bulunan Hugo Barra, Çin serüvenini sona erdirerek, Silikon Vadisi’ne dönüyor.

Dünya genelinde hem yazılımsal hem de fiziksel teknoloji açısından gelişime yön veren dünya devlerinden birisi olan Google, sadece işleri ile değil bu işlere imza atan çalışanları ile de teknoloji dünyasına çok önemli değerler kazandırdı. Bu çerçevede de Google şirketindeki çalışmaları sırasında çok ciddi ve çok önemli başarıları ortaya çıkartan ve daha sonra ise Google şirketinden ayrılarak, teknolojinin yükselen kalbi Çin’deki, Çin merkezli bir cep telefonu devine transfer olan efsane isim, yine Silikon Vadisi’ne geri dönüş yapıyor.

Google şirketinde bir süre en önemli isimler arasında yer alan Hugo Barra, son 1,5 senelik süreci Çin’in dünya genelindeki en büyük cep telefonu şirketlerinden birisi olan Xiaomi’nin Uluslar arası Yardımcı Başkanı olarak görev yapmıştı. Başarılı isim Hugo Barra, Google şirketindeki pozisyonunu 2013 senesinde bıraktığı dönemden bu yana şirketin akıllı cep telefonu işini dünya genelinde daha geniş kapsamlara ulaşmasını sağlama konusunda önemli bir destek sağlamıştı. Şu anda ise Hugo Barra, Silikon Vadisi’ne 1,5 yıllık sürecin ardından geri dönüyor.

Hugo Barra’nın Xiaomi şirketinde geçirmiş olduğu dönem içerisinde şirket, Redmi Pro, 1 VR başlığı ve hatta 1 adette giyilebilir bant içermekte olan geniş bir yelpazede ürünler geliştirmiş ve tüketiciye sunumunu gerçekleştirmişti. Xiaomi şirketi, ürünlerini Asya ve Avrupa pazarı içerisinde 20 farklı ülkede satışa çıkartırken, yalnızca Hindistan’da 2016 yılı içerisinde 1 milyon dolar düzeyinde yıllık bir gelir yakalama başarısını göstermişti.

Teknoloji dünyasının başarılı ve dahi çocuğu olarak gösterilen efsane isim Hugo Barra’nın internet üzerindeki sosyal medya ağı Facebook’taki hesabından paylaşmış olduğu yazısı çerçevesinde her ne kadar Xiaomi şirketine yolcuğundan hoşlanmış olsa da, Silikon Vadisi’nin teknoloji dünyasındaki etkisinden ve kendisinin buradaki yaşamından uzaklığının, sağlığını olumsuz yönde etkilemeye başladığına dikkat çekiyor. Arkadaşlarının, ailesinin ve hayatının Silikon Vadisi’nde kaldığına dikkat çeken başarılı yönetici Barra, geride kalan zaman ile geride bıraktıklarının daha fazla farkına vardığını ve bu eksikliklerin yaşamı içerisinde önemli etkiler teşkil etmeye başladığını, sağlığı açısından olumsuz etkilerde bulunmaya başladığına işaret ediyor. Bu sebep dolayısı ile de Silikon Vadisi’ne geri dönmeye karar verdiğini açıklıyor.

Hugo Barra, Silikon Vadisi’nde onu bekleyenin ne olduğu konusunda şu an için ne şekilde bir bilgilendirme gerçekleştirmiş olmasa da bir süre dinlenmeye çekilmesinin ardından yeni bir macera içerisinde kendisinin de yer alacağına dair önemli bilgiler verdi. Hem Google hem de Xiaomi şirketleri açısından çok başarılı bir çalışma arkadaşı olan ve son derece başarılı çalışmalara imza atan Barra’nın teknoloji dünyasında son derece başarılı bir kariyeri bulunuyor. Kariyerinin geleceği noktasında da nasıl gelişmeler yaşayacağı konusunda şu an için net bir bilgi bulunmasa da geçmişine bakılarak, yeni başarılara imza atacağı açık bir gerçek.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here