Ana sayfa Bilim ve Teknoloji Sinemia’ya 5 Milyon TL’lik Yatırım

Sinemia’ya 5 Milyon TL’lik Yatırım

0
PAYLAŞ

 2016 yılının başında başlattığı yatırım turuna devam eden Sinemia’nın şu ana kadarki yatırım tutarı 5 milyon TL’yi geçti.

Teknolojinin hızlı bir şekilde gelişim gerçekleştirmekte olduğu 21.yüzyıl dünyasında artık yaşamın her alanındaki noktada teknolojinin etki ve izlerini görebilmek mümkün hale geldi. Akıllanan teknoloji, günlük yaşantının merkezinde kendisine yer ediniyor ve insanların yaşam standartlarının çok daha kaliteli sevilere ulaştırılması konusunda son derece önemli etkilere yol açıyor. Bu yüzden de modern yüzyıl dünyasında günlük iş ve kurumsal hizmetlerin dışında da eğlence dünyasında da aktif şekilde teknoloji ve çözümlerinden yararlanılıyor. Bu kapsamda da özellikle teknoloji ile iç içe geçmiş oluşumlar, son yıllarda oldukça yoğun şekilde ilgi görüyor. Dünya genelinde pek çok örneği bulunan ve insanların son derece yoğun şekilde ilgi göstermekte olduğu bu tipteki kurumsal oluşumlardan birisi de Türkiye’deki sinema sektörünün önemli parçalarından birisi haline gelen Sinemia öne çıkıyor.

 

Sinemia son dönemlerde hızla artan popülaritesini, sürekli olarak geliştirmekte ve Türk toplumu içerisinde sürekli olarak çok daha geniş kesimlere ulaşmayı başarıyor. Özellikle sosyal platformlarda her geçen gün daha geniş kitlelere ulaşan bir kurumsal oluşum olan Sinemia’da yeni bir gelişme yaşandı. Sinemia, 4.tur yatırımını Revo Capital’den aldı. Ağustos ayı içerisinde uygulanmaya alınmış olan bu turdaki yatırımın toplam miktarı ise 5,5 milyon TL seviyesine ulaştığı belirtiliyor.

 

Büyüme ve popülarite yönünden özellikle geçtiğimiz yıldan bu yana çok önemli bir aşama kaydetmiş olan Sinemia’nın bu gelişim ve büyümesinde uygulamaya almış olduğu bu yatırım turunun da çok önemli etkileri bulunmaktadır. Özellikle de Sinemia’nın 2016 yılının ilk aylarında Aslanoba Capital şirketinden almış olduğu ilk yatırımdan bu güne dek 14 kat büyüme başarısı ortaya koydu. Sinemia 2016 yılı içerisinde sırası ile Aslanoba Capital, İstanbul Startup Angels üyeleri Burak Örücü ve Ali Çebi ile 500 Startup’tan yatırım almıştı.

 

Özel sinema kulübü olarak faaliyetlerini sürdürmekte olan ve insanlara sinemaya gitmeleri konusunda çok önemli bir fırsat sunmakta olan Sinemia, bu defa da Revo Capital ile anlaşmaya vardı. Ağustos ayı içerisinde uygulamaya alınmış olan bu turdaki toplam yatırım miktarı ise Sinemia tarafından 5,5 milyon TL şeklinde açıklandı. 500 Startups yatırımı ile ABD açılımı gerçekleştirmeye başlayan ve San Francisco ofisinin hizmetine başlayan Sinemia’nın Kurucusu olan Rıfat Oğuz, 2017 yılı içerisinde bu pazara odaklanmayı hedeflediklerine ilişkin olarak önemli işaretlerde bulundu. Yine 2016 yılı içerisinde Sinemia Social içerik platformunu da uygulamaya alarak yayınlamaya başlayan Sinemia, şu anda yalnızca sosyal medya platformu üzerinden 22 milyon tekil kullanıcıya ulaşma başarısını gösterirken, sinemaseverlere uçtan uca bir servis sunan bir sinema platformu konumunda bulunuyor.

 

Sinemia ile beraber yatırım sayısını 13’e çıkaran Revo Capital’in Ülke Yöneticisi Cenk Bayrakdar, Sinemia’nın yalnızca bir sinema üyelik sistemi olmadığını, Türkiye’de sinemaya giden 17 milyon izleyiciyi sahiplenmekte olan finansal teknolojilere odaklı bir sadakat programı olduğunu, Rıfat ve ekibinin aynı değer önermesini ABD’deki 235 milyon izleyiciye ulaştırırken, Sinemia’nın yanında olduklarını, bunun dışında yeni çözümler ve ortaklıklar ile Sinemia’yı Türkiye’nin en popüler markası konumunda bulundurma heyecanında olduklarını dile getirdi.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here