Ana sayfa Sosyal Medya Sosyal Medyada Rekabet Büyüyor

Sosyal Medyada Rekabet Büyüyor

0
PAYLAŞ
Sosyal Medyada Rekabet Büyüyor, Mekan Teknoloji

Sosyal medya araçları her geçen gün kullanıcılarına sunduğu yeni özellikler ve geliştirmeler ile, daha fazla kullanıcıyı kendi platformlarına çekmeye çalışıyor. Bu durum elbette kullanıcılar açısından son derece verimli işlerinde ortaya çıkmasına sebep oluyor. Son örnekler arasında yer alan WhatsApp güncellemesinde hem Android ve hem de İOS kullanıcılarını hedefleyen güncellemeler geldi.

Çok Önemli Üç Özellik

Hem Android işletim sistemi kullanan ve hem de İOS işletim sistemi kullanan kullanıcılar için geliştirilen bağlantısız mesaj gönderebilme ve bir seferde ondan fazla fotoğrafı paylaşabilme özellikleri kullanıcılar tarafından hayli beğenildi. WhatsApp akıllı cihazların internete aktif bir şekilde bağlantı olmadan da kullanılmasına olanak veren, gönder butonunun aktif olmasını sağlayan özelliği devreye soktu. Bu özellik sayesinde gönderilen mesajlar ilk internet bağlantısı sağlandığında alıcısına ulaşıyor. Geliştirilerek yeniden hazırlanan veri kullanım ekranı sayesinde ise, akıllı cihazın depolama alanı, kullanıcılar tarafından daha rahat bir şekilde kontrol edilebiliyor. Yapılacak ayarlarla istenilen sohbette ki kullanıcının belirlediği mesaj tipleri depolama alanından kolaylıkla kaldırılabilecek. Son olarak paylaşılan fotoğrafların paylaşım sayısıyla ilgili, bundan önce WhatsAPP’ tan bir seferde 10 fotoğraf veya video gönderilebiliyordu. Son güncellemeyle birlikte bir seferde gönderilebilen fotoğraf ve video sayısı ise 30’ a yükseltilmiş durumda.

Instagram’ da da Önemli Bir Güncelleme Var

Sosyal medya araçlarının en çok tercih edilenlerinden biri olan ve popülaritesini sürekli arttırmaya devam eden Instagram’ da sürekli yaptığı güncellemelerle kullanıcılarına daha iyi bir sosyal medya deneyimi sunma konusunda hayli başarılı. Çok kısa bir süre önce şirket tarafından duyurulan canlı yayın özelliği Türkiye’ de de aktif hale gelmiş durumda. Kullanıcılar arasında canlı yayın özelliği sunan Periscope ve Facebook Live gibi sosyal medya araçlarındaki canlı yayın özelliği artık Instagram ile de mümkün. Bu özellik Türk kullanıcılar için de resmen başladı. Yayınlanan videonun üzerinde bulunan “ Live/ Canlı ibaresi sayesinde, canlı yapılan yayınların anlaşıldığı özellik kullanıcıların video kayıt yapabilmesine olanak tanıyor ancak bu yayınlar canlı olarak yayınlanıyor. Bu yayınlar aynı zamanda yayını yapan kullanıcıyı takip etmeyen kullanıcılara da keşfet sekmesiyle ulaşabiliyor.

Silinebilen Fotoğraf Özelliği

Bir diğer yenilik olarak hizmete sunulan Instagram özelliği ise, silinebilir fotoğraflar. Bu yeni özellikle Instagram kullanıcıları artık istediklerinde diğer kullanıcılara silinebilir fotoğraflar gönderebilecek. Direct Mesaj adı verilen bu özellikle birlikte mesaj üzerinden fotoğraf silinebilecek. Gönderilen fotoğrafı kullanıcılardan herhangi birinin ekran görüntüsü olarak almaya kalkışmasında, fotoğrafı gönderen kişiye bilgi ulaştırılacak. Benzer şekilde takipçiye video gönderildiyse ve bu video izlenmeye çalışılırsa yine videoyu gönderen kişiye bilgi ulaştırılacak.  Bu iki özellikle birlikte daha güçlü bir hizmet sunmaya başlayan Instagram, rakiplerini geride bırakarak abone sayısını arttıracak yeni özellikler geliştirmeye ve hizmete sunmaya da devam ediyor.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here