Ana sayfa Mobil Telefonum Aniden Kapanıyor

Telefonum Aniden Kapanıyor [Çözümü]

1
PAYLAŞ
cep-telefonunun-aniden-kapanma-sorunu-cozumu

En sıklıkla kullanılan teknoloji aletlerin arasında yer alan cep telefonları olmaktadır. Çok sıklıkla kullanılması ve günümüzde sürekli geliştirilen teknoloji aletleri olmaktadır. Fakat birçok sorunları ile birlikte beraberinde getirmektedir.

Kullanıcıların sıklıkla şikayet ettikleri konulardan bir tanesi ise cep telefonlarının aninden ekranın kapanması olmaktadır. Bu nedenden dolayı aniden kapandıktan sonra tekrardan açılmamasına nedendir.

 

Cep telefonlarının aniden kapanması ise işlemcileri, ram ve ekran kartı ile ilgilidir. Cep telefonlarının şarjı yüksek olmasına rağmen kapanıyorsa bir süre beklendikten hemen sonra tekrardan açma tuşuna basılması gerekmektedir. Fakat hala cep telefonu açılmıyor ise şarj aletinin çıkarıp takılması ile deneme yapabilirsiniz.

Fakat şarj aleti çıkarıp takıldığı zaman hala aynı sorun ile karşı karşıya geliniyor ise şarj aletinden kaynaklanan sorunlarından olabilir. Bu nedenle göz önüne mutlaka alınması önemlidir. Cep telefonlarının şarja takıldıktan sonra biraz beklemelisiniz. Fakat bu işlemler işe yaramıyor ise mutlaka cep telefonları baktırılması önerilmektedir.

cep-telefonunun-aniden-kapanma-sorunu

Cep telefonlarının aniden kapanması neden olacak birden fazla faktörler olmaktadır. Özellikle cep telefonunda fazla sayıda gereksiz programlar yer alıyorsa cihazın yorulup kapanmasına neden olmaktadır. Bu nedenden dolayı cep telefonlarında gereksiz tüm dosyaları silmeniz faydalı olacaktır.

Cep telefonlarının mutlaka dinlendirilmesi de gereklidir. Çünkü cep telefonları fazla oynandığı zaman ya da ekran fazla açık kaldığı zaman cihazın yorulup aniden kapanmasına neden olmaktadır. Fakat bu işlemlere rağmen cep telefonu hala aynı sorun ile karşı karşıya geliniyor ise mutlaka tamir ettirilmesi de yararlı olacaktır.

1 YORUM

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here