Ana sayfa Bilgisayar Windows 10’da Yaşanan Başlat Arama Sorununun Kesin Çözümü

Windows 10’da Yaşanan Başlat Arama Sorununun Kesin Çözümü

1
PAYLAŞ
windows-10-baslat-arama-yapmiyor-cozumu

Eğer bilgisayarınızda Windows 10 başlat arama bölümü çalışmıyor ise bu sorunun çözümünü sizlere aktaracağız. Windows 10 kullanıcıları bazen başlat arama kısmında sorun yaşayabilmektedir. Birçok forumda bu sorunu yaşadığını dile getiren teknoloji kullanıcıları için bu sorunu aşmanın basit bir yöntemi var. Peki, Windows 10 da başlat arama yapmıyor sorunu nasıl çözülür?

 Windows 10 başlat arama yapmama sorunu ve çözümü

Windows 10 da yaşanan başlat kısmında arama yapmama sorununun çözümü için aşağıdaki adımları takip ederek sorunu çözebilirsiniz.

explorer.exe

  1. Bilgisayarınızın alt satırında bulunan görev çubuğuna sağ tıklayın burada karşınıza gelen menüden görev yöneticisini seçin.
  2. Karşınıza çıkan ekrandan ayrıntılar bölümüne tıklayın.
  3. Burada bir liste açılacak. Açılan listeden Explorer.exe işlemli bularak sağ tıklayın.
  4. Açılan bölümden görevi sonlandır seçeneğine tıklayın.
  5. Bu işlemi yaptıktan sonra başlat menüsü ile masa üstünde bulunan simgeler kaybolacak.
  6. Kaybolma işlemi sizi yanıltmasın çünkü çözüm bu şekilde olacak. Görev yöneticisi ekranında bulunurken sol üst tarafta dosya ve yeni görevi çalıştır kısmına tıklayın.
  7. Karşınıza gelecek olan çalıştır satırına Explorer.exe yazıp enter tuşuna basın.

Bu son işlemle beraber işlem tamamlanmış olacaktır. Daha sonra başlat menüsüne tıklayarak aramak istediğiniz Programın ismini bu satıra yazarak arama işlemini gerçekleştirebilirsiniz. Birçok Windows 10 kullanıcısının yaşadığı bu sıkıntı yukarıda belirttiğimiz şekilde kolayca halledilebilir. Eğer bu sorunu sizde yaşıyorsanız bahsettiğimiz adımları tek tek takip ederek birkaç dakika içerisinde arama sorunu giderebilirsiniz.

1 YORUM

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here