Ana sayfa Video WordPress Nasıl Kurulur Kolayca Öğren

WordPress Nasıl Kurulur Kolayca Öğren [Video]

0
PAYLAŞ

WordPress birçok yerde “bir içerik yönetim sistemi” şeklinde tanımlanır. İçerik yönetim sisteminde bulunan içerik kelimesi gelişen teknoloji ile çokça bilinen web page içeriğidir. Bilindiği gibi “body” etiketinin içeriğine yazdığınız şeyler web sayfası bilgisinin içeriğini oluşturur. Eğer bir web sitesi oluşturacaksanız bu web sitesini kurmaya web sayfalarını tasarlayarak başlayabilirsiniz. Bu yazıda wordpress uygulamasının nasıl kurulması gerektiği ve nelere dikkat edileceği adım adım açıklanacak.

Web sitenin host ile ilgili işlemleri tamam ise ve alan adı ‘hostu’ na yönlenmiş şekilde ise bu aşamadan sonra artık wordpress uygulaması için hazır durumda. Kuruluma bu noktada başlanabilir. İlk olarak WordPress dosyaları webden belirli sitelerden indirilir. Bu indirme işlemi için wordpress-tr.com web sitesinden en son sürümlü wordpress içerik dosyaları indirilir. İndirmek için belli yerler ziyaret edilebilir. Bu girilen yerlerde bulunan WordPress Türkçe Paket linkine tıklanarak indirilebilir.

İkinci olarak indirilen bu son surum adlı ‘.rar’ dosya açılır. WordPress klasörü oluşmuş olacak. İşte bu klasör içinde bulunan tüm veriler wordpress sitesi oluşturmak için gerekli dosyalardır. Ardından FTP işlemi ile siteye bağlanılır. Sitede ana klasöre indirilen wordpress adlı klasör içinde olan dosyalar kopyalanır. Bu işlem yapılırken klasör değil, içindeki dosyalar kopyalanır. Buna dikkat edilmeli. Dosyaların tamamı etkili bir şekilde aktarıldıktan sonra kurulum işlemi tamamlanır. WordPress uygulaması kurulmak istenilen sitenin adresine gidilir. İşlem bu şekilde tamamlanır.

Gelin birde videolu anlatım ile görelim.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here